Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Звіт за результатами дослідження «Неформальні платежі на рівні первинної медичної допомоги після запровадження реформи фінансування»

Завдяки реформі системи охорони здоров’я, скоротилась частка пацієнтів на рівні первинної медичної допомоги, які здійснили хоча б один неформальний платіж протягом року.

З 2018 по 2021 рік, завдяки впровадженню реформи системи охорони здоров’я та впровадженню комплексу інших заходів, значно скоротилась частка пацієнтів на рівні первинної медичної допомоги, які здійснили хоча б один неформальний платіж – з 62% до 21%.

Про це свідчать результати повторного дослідження щодо обсягів та частоти здійснення неформальних платежів на рівні первинної медичної допомоги представлені Проектом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», які були нещодавно оприлюднені. Під час проведення дослідження експерти вивчали, як змінилися обсяги і частота неформальних платежів після запровадження капітаційної ставки. Дослідження Проекту показало, що з 2018 по 2021 рік частка пацієнтів, які здійснили хоча б один неформальний платіж на рівні первинної медичної допомоги,  скоротилася з 62% до 21%. Крім того, з 41% до 10% зменшилася частота неформальних платежів за послуги первинної медичної допомоги, які покриваються державною Програмою медичних гарантій. Дослідження також показало зростання розмірів середньомісячної заробітної плати лікарів у закладах первинної медичної допомоги – приблизно з 10,062 гривень  (2018 р.) до 17,606 гривень  (2021 р.) та  з 6,778 гривень до 10,892  у медичних сестер.

Україна активно рухається у напрямку впровадження найкращих стандартів демократичної та розвиненої країни з високим рівнем добробуту громадян. Задля здійснення цієї мети особлива увага приділяється наданню якісних медичних послуг громадянам, забезпеченням гідної оплати праці медичним працівникам. До досягнення цієї мети слід подолати ще чималий шлях, але ми мусимо не забувати про те, які великі зміни вже відбулися в Україні завдяки впровадженню реформи системи охорони здоров’я в Україні.