Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Недоказова реабілітація

Доказова реабілітація — не про фізіотерапевтичну «магію» пасивного відновлення!

 

Жоден у світі прилад не допоможе людині відновити втрачені функції. Активна реабілітація, яку застосовують в усіх розвинених країнах, — важка щоденна робота пацієнта й команди фахівців над поступовим поверненням втрачених функцій та/або їх компенсацією. Такий вид реабілітації включає заняття на спеціальних тренажерах, чітко визначені фізичні вправи, напрацювання нових механік взаємодії із навколишнім світом тощо. І все це під прискіпливим наглядом фахівців. 

 

Повне залучення людини до процесу реабілітації обов’язкове. В центрі уваги лікаря фізичної та реабілітаційної медицини, фізичного терапевта, ерготерапевта, терапевта мови й мовлення, психолога, сестер медичних із реабілітації, асистентів фізичних терапевтів, асистентів ерготерапевтів — потреби та побажання пацієнта. Під них мультидисциплінарною командою й формується індивідуальний реабілітаційний план. 

 

Наприклад, якщо пацієнт після інсульту має проблеми з рухливістю верхніх кінцівок та мріє після циклу реабілітації знову обійняти рідних. Допомогти людині досягти поставленої мети — задача кожного фахівця мультидисциплінарної реабілітаційної команди. Це означає, що весь комплекс втручань, розроблених фахівцями з реабілітації, буде сприяти якнайшвидшому задоволенню потреб і побажань пацієнта. 

 

Не ризикуйте та в жодному випадку не погоджуйтесь на «лікування» чи «реабілітацію» диво-апаратами чи народними методами! Довіряйте лише перевіреним послугам із доведеною ефективністю.  

 

Якщо вам потрібна дієва та якісна реабілітація, яка ґрунтується на принципах доказовості, мультидисциплінарності та пацієнтоцентричності — зверніться до медзакладів, які мають відповідні контракти від Національної служби здоров'я України. 


Нагадаємо, якісна та дієва реабілітація повністю покривається НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій.

НЕДОКАЗОВІ МЕТОДИ РЕАБІЛІТАЦІЇ