Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ)

ЕЛІССЗ – це уніфікована система спостереження і реєстрації інфекційних захворювань,  мета якої – запобігти поширенню інфекційних хвороб. Її активне впровадження розпочалося ще в 2017 році.

Функціонал ЕЛІССЗ дозволяє проводити повноцінний збір інформації щодо підозр, підтверджених випадків та спалахів інфекційних захворювань. Для оптимізації роботи ЕЛІССЗ було реалізовано інформаційний обмін з електронною системою охорони здоров'я (ЕСОЗ) щодо цифровізації екстреного сповіщення щодо випадку інфекційного захворювання за формою 0/58о. На разі такий обмін реалізовано для випадків COVID-19 і проводяться роботи щодо реалізації такої можливості для всіх інфекційних захворювань.

ЕЛІССЗ керує даними випадків, дослідженням конкретного випадку захворювання, агрегуванням даних з відповідною вибіркою і лабораторними даними, пов'язаними з випадками. Система збирає і поширює дані, повідомляє про події в режимі, близькому до реального часу, надає доступ до персональних комп'ютерів, вебсайтів і мобільних пристроїв, що дозволяє безпечно пов'язувати між собою різні рівні і міністерства національної мережі епіднагляду за хворобами. 

Система постійно вдосконалюється, починаючи з 2020 року саме через ЕЛІССЗ центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України (на той час лабораторні центри) на щоденній основі подають інформаційні довідки щодо підозрілих чи підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Це забезпечує оперативне отримання та аналіз інформації про випадки COVID-19 та інформування усіх зацікавлених сторін.