Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Завдяки посиленій підготовці лікарень спалаху інфекційних захворювань на Херсонщині вдалося уникнути

Медичні заклади Херсонщини впоралися з додатковим навантаженням, яке зросло на них внаслідок підриву Каховської ГЕС, тож катастрофи зі спалахом інфекційних захворювань вдалося уникнути. Це зазначила заступниця міністра охорони здоров’я України Марія Карчевич під час робочої поїздки на Херсонщину.

Так, Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г. І. Горбачевського стала інфекційним хабом і приймала пацієнтів із гострими кишковими й іншими інфекційними хворобами. Лікарня була повністю переоснащена для прийому пацієнтів під час надзвичайних ситуацій – й впоралася з викликами та навантаженнями, що зросли в рази. 

«Медичні заклади сформували запас необхідного, що дозволило завчасно підготуватися і відповідно реагувати на потенційні спалахи інфекційних хвороб на підтоплених територіях. Цьому також сприяла ухвалена урядом постанова, яка вдвічі збільшила вартість пакета “Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях” для частини медзакладів на території Херсонської, Миколаївської та Дніпропетровської областей», – зазначила Марія Карчевич.

На Херсонщині такий пакет уклали 5 закладів, у тому числі і дитяча обласна клінічна лікарня, яка повністю забезпечена всім необхідним для надання медичної допомоги дітям.

Завдяки додатковим коштам лікарні сформували запас ліків, розхідних матеріалів та інших засобів, необхідних для надання медичної допомоги людям у разі потенційних спалахів тих чи інших інфекційних хвороб. 

Також рішенням уряду було збільшено розмір мінімальної заробітної плати медикам, які надають спеціалізовану та екстрену медичну допомогу в зоні активних бойових дій та на прифронтових територіях.

Так, середня зарплата лікарів Херсонщини у вересні склала  понад  22 000 грн, водночас середня зарплата лікарів по України становила більш як  21 000 грн. 

Ситуація залишається стабільною також завдяки тому, що лікарні Херсонщини  та Миколаївщини підсилюють спеціалісти з інших областей. Уже більше ніж 200 медиків допомогли колегам. На сьогодні 24 спеціалісти з інших регіонів України (м. Київ, Тернопільська, Одеська, Харківська, Житомирська, Полтавська, Вінницька, Сумська, Хмельницька та Закарпатська області) підсилюють роботу 6 медичних закладів на Херсонщині.