Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Віктор Ляшко: Одещина має потенціал, аби стати хабом з психологічної реабілітації

Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко відвідав з робочим візитом Одещину. Разом з головою Одеської обласної військової адміністрації Олегом Кіпером, директором департаменту охорони здоров’я Одеської ОВА Олександром Курмишовим та керівниками медичних закладів обговорили плани облаштування реабілітаційних відділень в надкластерних і кластерних лікарнях спроможної мережі Одещини, стан відновлення лікарень, кошти на які виділені за державними програмами відновлення, та готовність до осінньо-зимового періоду.

«Дуже важливо створити всі умови для фізичного і психологічного відновлення людей. Це основа відновлення та розвитку країни. Одещина має значний потенціал, аби стати хабом з психологічної реабілітації. Цьому сприяє й мікроклімат, й інфраструктура. Тут знаходиться велика кількість спеціалізованих закладів, однак стан, в якому перебуває більшість них, — незадовільний. Є потреба у якісній модернізації. Разом з місцевою владою та керівниками закладів спільно працюємо над цим, — зазначив міністр Віктор Ляшко. — Йдеться про широкий спектр послуг з психологічної реабілітації для військових та цивільних, дорослих та дітей. Вони мають бути якісними та доступними для українців».

В липні завершився інфраструктурний етап медичної реформи. Сформована спроможна мережа медичних закладів.  Лікарні, які визначені надкластерними або кластерними, взяли на себе зобовʼязання щодо створення сучасних безбарʼєрних відділень реабілітації. Це дозволяє повністю вирішити питання доступності реабілітаційної допомоги по всій країні. Сучасні ремонти, необхідне обладнання, фахові мультидисциплінарні команди — всі ці складові якісної реабілітації у сфері охорони здоровʼя мають бути забезпечені якомога швидше. 

Окрім фізичної реабілітації, розвиваємо і напрям психологічної. Запущене в межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоровʼя за ініціативи першої леді Олени Зеленської навчання лікарів первинної ланки вже дає результат. Зокрема, і на Одещині. Однак, зважаючи на велику кількість санаторно-курортних закладів, потенціал Одеської області в цій сфері значно більший. Вона може стати своєрідним хабом, де різні категорії громадян залежно від потреб і травм зможуть отримати необхідні їм послуги з психологічної реабілітації. Під час робочої поїздки міністром прийнято рішення про створення на базі діючих в Одесі санаторіїв, що входять до сфери управління МОЗ, двох потужних центрів: центру відновлення ментального здоровʼя шляхом відкриття філії Центру психічного здоровʼя та реабілітації «Лісова поляна» МОЗ України та центру з психологічної реабілітації дітей, що постраждали внаслідок війни.

 

Також під час візиту приділили увагу процесам відбудови пошкоджених об’єктів медичних закладів. Таких від початку повномасштабної війни на Одещині 12. На сьогодні усі частково відновлені. Крім цього, триває робота з реновації медичних закладів в межах відповідних державних програм. Наразі реалізується 13 проєктів на суму майже 1 млрд грн. Загальна сума субвенції в місцеві бюджети у 2023 році складає понад 652 млн грн.