Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Віктор Ляшко: Дитина, яка народилася з вагою понад 1 кг, абсолютно точно має вижити. Для цього в лікарнях створені всі умови

МОЗ та НСЗУ продовжують фактичні та автоматичні моніторинги медичних закладів. За результатами моніторингу проводиться ряд нарад з  департаментами охорони здоров’я та керівниками перинатальних центрів і пологових відділень.

Заклади, які надають перинатальну та неонатальну допомогу, контрактуються з НСЗУ у рамках трьох пакетів: «Стаціонарна медична допомога без проведення хірургічних операцій», «Медична допомога при пологах» та «Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках». Кожен з них гарантує безоплатні послуги для пацієнта.

«Побудова сучасної якісної медичної системи в Україні — один з ключових елементів розвитку людського капіталу. Без здорової нації неможлива успішна процвітаюча країна. Аналізуючи стан надання неонатальної допомоги у всіх куточках України, бачимо системні проблеми, які потребують вирішення, — підкреслив міністр Віктор Ляшко. — Дитина, яка народилася з вагою понад 1 кг, абсолютно точно має вижити. Для цього створені всі умови. На жаль ними не завжди користуються. Кожна вагітна жінка повинна бути впевнена, що держава гарантує їй та немовляті повний спектр якісної, доступної та безоплатної медичної допомоги. Держава виділяє на це достатньо коштів. Питання у їх використанні та доброчесності на місцях. Не секрет, що існують маніпуляції діагнозами та неформальні платежі. Такі практики мають бути викорінені. Разом з НСЗУ посилюємо моніторинг медзакладів, аби покращити ситуацію у найкоротші терміни».

Міністр відмітив необхідність перегляду підходів до неонатальної допомоги. Пакет складних неонатальних випадків має спонукати надавати медичну допомогу у приймаючому закладі. Лікарні, які законтрактовані на відповідні пакети послуг і мають надавати відповідну медичну допомогу, часто перенаправляють породіль та немовлят у інші лікарні, що призводить до погіршення стану пацієнтів. У середньому по країні майже 20% немовлят, які народилися хворими, переводять в інший заклад, що спричиняє на них негативний вплив внаслідок транспортування. 

Також у ході наради обговорили підвищення кількості кесаревих розтинів, які часто виконують без медичних показань, що може призводити до ускладнень, у тому числі й через порушення вимог інфекційного контролю. В окремих лікарнях показник проведених кесаревих розтинів перевищує 30%, що більше, ніж у спеціалізованих перинатальних центрах, які вирішують складні неонатальні випадки.

За підсумками наради було надано рекомендації для керівників пологових та перинатальних центрів щодо розвʼязання проблемних питань та прийняття управлінських рішень.