Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

В Україні запрацює система електронної нотифікації (надання) інформації про косметичну продукцію

Косметична продукція, яка представлена на ринку України, повинна бути безпечною для здоров’я людини за звичайних умов використання.

Ринок косметичних засобів в Україні динамічно зростає, що відповідає світовим тенденціям та зумовлює актуальність забезпечення якості та безпеки цих продуктів. Приведення законодавства України у сфері обігу косметичної продукції у відповідність із нормами законодавства ЄС створить умови для виготовлення більш безпечної та конкурентоспроможної продукції та сприятиме усуненню бар’єрів у торгівлі з країнами ЄС.

Раніше постановою Кабінету Міністрів від 20 січня 2021 № 65 було затверджено Технічний регламент на косметичну продукцію, розроблений на основі Регламенту Європейського Парламенту. 

Цей регламент набирає чинності 3 серпня 2024 р. із запровадженням перехідного періоду для операторів ринку косметичної продукції до 3 серпня 2026 року.

З метою встановлення механізму надання інформації про косметичну продукцію прийнято Порядок нотифікації (надання) інформації про косметичну продукцію. 

Вказаним документом визначено механізм надання інформації в Системі електронної нотифікації (надання) інформації про косметичну продукцію, що має засвідчувати відсутність заборонених до використання складових.

Зокрема, передбачається, що відповідальна особа до введення в обіг косметики вносить до системи в електронній формі інформацію про неї, а саме:

  • категорія; 
  • найменування; 
  • країна походження; 
  • дані контактної особи; 
  • статус надання на ринку;
  • графічний файл маркування;
  • відсутність у складі косметичного продукту речовин, які класифікуються як канцерогенні, мутагенні або токсичні;
  • засвідчення факту використання речовин, дозволених до використання;
  • наявність у складі косметичного продукту наноматеріалів;
  • назва рецептури тощо.

Слід відзначити, що Система електронної нотифікації інформації про косметичну продукцію розроблена з урахуванням кращих Європейських практик за аналогією з CPNP (Європейський Портал повідомлень про косметичні продукти).