Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Україна готується до опалювального сезону. На порядку денному — децентралізація енергосистеми

Україна продовжує жити в умовах щоденних та системних атак з боку росії на нашу енергетичну інфраструктуру. Мета — створити умови тотального блекаута та терору українців. Однак, попри це в Україні працюють над децентралізацією енергосистеми, аби зробити її менш вразливою до атак росії. Про це розказав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час наради щодо стану забезпечення обʼєктів критичної інфраструктури необхідним обладнанням з виробництва електроенергії.

Під час наради за участі Міненерго, Мінінфраструктури, Мінекономіки, Мінфіну, МЗС, МОЗ, Мінсоцу, представників Офісу Президента та інших дотичних структур було заслухано інформацію щодо стану забезпечення об’єктів обладнанням з виробництва електроенергії. Крім того, був визначений перелік потреб для цих об’єктів. 

«Особлива увага — лікарням та об’єктам соціальної інфраструктури. А також населеним пунктам, які постійно потерпають від російських обстрілів, зокрема Харкову, Одесі, Запоріжжю, Кривому Рогу та іншим», — зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. 

«В умовах повномасштабної війни об’єкти цивільної інфраструктури, зокрема й медичної, постійно зазнають атак та бомбардувань з боку росії. Тож зараз активно працюємо над підсиленням закладів охорони здоров’я системами енергопостачання та оснащенням енергетичним обладнанням, аби вони могли працювати в умовах можливих знеструмлень та повних блекаутів й продовжувати безперебійно надавати медичну допомогу українцям. Це наш пріоритет», — сказав міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко. 

На сьогодні українські медзаклади забезпечені понад 11 тис. генераторів для безперебійного електроживлення. Також вже більше ніж 60 українських закладів охорони здоровʼя мають сонячні станції з панелями. Значна частина з них — з акумуляторами, які накопичують енергію. До кінця року передбачається оснащення 200 закладів охорони здоров’я сонячними станціями. 

За словами глави уряду, внаслідок масованих та методичних атак росії на українську енергетику пошкоджені цієї весни обʼєкти потребують значного ремонту, відновлення, пошуку альтернативних методів живлення та фінансування. 

Наразі енергетики працюють постійно у режимі 24/7, аби забезпечити стабільність, часто під обстрілами ремонтують, підживлюють користувачів, наполегливо працюють над збалансуванням енергосистеми тощо. 

За попередніми експертними оцінками, вартість робіт з відновлення об’єктів енергетики, що підлягає відновленню, для проходження зимового опалювального періоду 2024/2025 становить понад $1 млрд і збільшується, бо атаки на енергетику з боку ворога тривають.

Денис Шмигаль зазначив, що Україна має здійснити стратегічні зміни у структурі енергосистеми, відбудовувати те, що можна відбудувати та підготуватися до нового опалювального сезону із врахуванням усіх можливих ризиків. 

У ході наради глава уряду доручив Міненерго визначити конкретні потреби в мобільних джерелах електроенергії та спільно з МЗС опрацювати їх із партнерами. Також дав завдання Міненерго створити оперативний штаб і проєктну групу, яка щоденно працюватиме за цим напрямом.
Премʼєр-міністр України підкреслив, що разом маємо докласти зусиль, аби успішно та стабільно пройти наступний опалювальний сезон. Завдяки героїзму та старанням наших енергетиків система витримала і тримається. Тож зараз маємо бути згуртованими та стійкими, підтримувати енергетику і енергетиків, для утримання стабільної роботи енергосистеми.