Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Угода про асоціацію з ЄС

У 2014 році, після Революції Гідності, Україна розпочала процес євроінтеграції. В березні було підписано політичну частину Угоди про асоціацію з ЄС, а у червні — економічну. 

16 вересня 2014 року відбулася ратифікація Угоди про Асоціацію України з ЄС, а вже в грудні розпочалася робота консультативної місії ЄС та постійний діалог з ЄС в рамках двосторонніх органів асоціації. 

Загалом Угода про Асоціацію містить 1943 пункти, які має імплементувати Україна. З них 116 у сфері безпосередньої відповідальності Міністерства охорони здоров’я.

Станом на червень 2023 року, відсоток виконання угоди у сфері охорони здоров’я сягнув 71%.  Якщо порівнювати з показником на кінець 2022 року, то протягом першого та другого кварталу, Міністерство охорони здоров’я змогло досягнути прогресу у 5%. 

Відсоток виконання підвищився завдяки завершенню роботи над низкою євроінтеграційних нормативно-правових актів у сфері охорони здоров’я. Зокрема, в регулюванні соціальної політики та трудових відносин, санітарних і фітосанітарних заходів, а також у секторі громадського здоров’я.

Загалом нині зі 116 пунктів виконано 64 пункти, ще 52 пункти потребують розробки та прийняття близько 30 нових нормативно-правових актів. 


Переглянути презентацію про стан виконання угоди у сфері охорони здоров’я.