Телемедичні технології дозволяють сімейним лікарям консультуватися з колегами зі спеціалізованої медичної допомоги
Сьогодні телемедицина не лише зближує лікаря та пацієнта, але й допомагає співпрацювати лікарям в усіх куточках країни та поза її межами. Українські лікарі активно інтегрують телемедицину у свою щоденну рутину, консультуючи пацієнтів дистанційно, проводячи лікарські консиліуми та міждисциплінарні консультації. Робити такі віддалені консультації ефективними та захищеними допомагають спеціальні телемедичні рішення. Одним із таких рішень є телемедична система Teledoc Health.
У межах гуманітарної допомоги Україна отримала від міжнародних партнерів, бізнесів та медичних закладів BG Hospitals та Charite телемедичну платформу SOLO, необмежену кількість ліцензій для користувачів, 40 пристроїв віртуальної присутності (робот TelaDoc Lite v.3, 4, mini) та 8 телемедичних планшетів.
Сьогодні до використання платформи Teladoc Solo platform залучено 111 медичних закладів з усіх регіонів країни. Серед них – Харківська обласна клінічна лікарня, лікарі якої активно консультують колег з центральних районних лікарень Харківщини, зокрема з деокупованих територій.
«Ми отримали першого телеробота ще у 2022 році. Пізніше, наприкінці року, в регіон надійшли спеціальні телемедичні планшети для центральних районних лікарень області – це дозволило створити локальну телемережу в регіоні, – коментує лікар-нейрохірург Харківської обласної клінічної лікарні Владислав Калюжка. – З вересня 2022 ми з колегами вже почали консультувати лікарів з деокупованих населених пунктів – Балаклії та Ізюму. Це дозволило забезпечити доступність спеціалізованої медичної допомоги в регіоні незалежно від територіальної привʼязки пацієнта. Велику роль відіграє й захищеність платформи – це, напевно, одна з ключових її переваг особливо в умовах війни».
Найчастіше до лікарів Харківської обласної клінічної лікарні звертаються лікарі первинної медичної допомоги. Серед поширених запитів – консультації з лікарем-пульмонологом, кардіологом, акушером-гінекологом та ін. Такі консультації дозволяють своєчасно діагностувати захворювання на первинному рівні та скерувати пацієнта на ефективне подальше лікування.
Створення телемедичної мережі за допомогою платформи Teladoc спростило можливість професійного спілкування між медичними фахівцями для спільного вирішення складних клінічних випадків та залучення спеціалізованої консультативної допомоги.