Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Стоматологічні проблеми – пусковий механізм у розвитку багатьох захворювань

Вирішальне значення має усвідомлення кожним із нас необхідності дбати про здоров’я ротової порожнини

Останніми роками спостерігається стійка тенденція до того, що українці рано втрачають зуби. Дедалі більше людей відкладають візит до стоматолога. Найчастіше приводом відвідання лікаря стає вже невідкладний стан пацієнта. Зазвичай, екстрено позбувшись проблеми, людина не поспішає знов на прийом до стоматолога та чекає кращих часів. На жаль, наступні візити у більшості випадків відбуваються тоді, коли захворювання вже має запущену стадію та потребує медикаментозного лікування і, навіть, хірургічного втручання.

Тим не менш стоматологічна допомога залишається найбільш масовою медичною допомогою. Наприклад, протягом 2017 року зареєстровано майже 42 млн відвідувань лікарів-стоматологів у державних та приватних закладах охорони здоров’я.

Згідно з даними Всесвітньої федерації стоматологів, карієс зубів і захворювання пародонта – одні з найпоширеніших хвороб, на які страждають 90% людей усього світу.

Через власну недбалість, зі стоматологічними проблемами українці стикаються вже у 25 років, а люди, старші 70 років, лишаються майже без зубів.

Одне із найбільш поширених захворювань ясен – пародонтит, яке згодом стає основною причиною втрати зубів у дорослих. Підступність цієї хвороби у тому, що на початку вона не викликає біль або значний дискомфорт, тому в більшості людей перші симптоми проходять непоміченими.

Тому важливо регулярно відвідувати стоматолога, який під час огляду може визначити потенційні ризики розвитку у вас пародонтиту, об’єктивно оцінити стан ротової порожнини, зубів, вчасно діагностувати початкові симптоми хвороби ясен.

Повну версію колонки Ірини Мазур читайте на сайті ukrinform.ua