Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Спрощено умови ліцензування для ведення господарської діяльності з медпрактики, виробництва чи торгівлі ліками

19 березня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України №314, яка передбачає спрощене ведення господарської діяльності з медичної практики, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), виробництва лікарських засобів (для суб’єктів господарювання, які мають чинну ліцензію на виробництво лікарських засобів) у період дії воєнного стану.

Постанова визначає, що така діяльність може провадитися без отримання відповідних ліцензій/дозволів. Єдиною вимогою є подання декларації до Міністерства економіки України.

Декларацію до Мінекономіки можна буде подати:

  • в електронній формі за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг «Дія» чи у мобільному застосунку (після запуску відповідної послуги); 
  • у паперовій формі незалежно від місця перебування або реєстрації у центрі надання адміністративних послуг особисто або поштою.

У декларації слід зазначити: 

  • відомості про суб’єкта господарювання юридичної особи або фізичної особи-підприємця;  
  • відомості про адреси провадження господарської діяльності; 
  • вид господарської діяльності, який провадиться суб’єктом господарювання; 
  • назва ліцензії чи дозвільного документа на заміну якого на період воєнного стану подана декларація; 
  • позначка про те, що суб’єкт господарювання ознайомлений з вимогами законодавства, якими встановлено вичерпний перелік вимог до провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, отриманню документа дозвільного характеру, на заміну якого подана декларація, та зобов’язується їх виконувати.

Протягом одного місяця після припинення чи скасування воєнного стану суб’єкти господарювання, які набули право на провадження господарської діяльності на підставі декларації, зобов’язані звернутися за отриманням ліцензії або дозволу до відповідного державного органу.

Водночас постанова № 314 також затверджує перелік видів господарської діяльності, які не можуть провадитися на підставі подання декларації в умовах воєнного стану. До переліку включені:

  • провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров’я;
  • провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів (для суб’єктів господарювання, які не мають чинної ліцензії на виробництво лікарських засобів);
  • провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого Кабінетом Міністрів України, розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку.

Строки дії чинних строкових ліцензій та документів дозвільного характеру на провадження таких видів діяльності автоматично подовжені на період воєнного стану.