Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Шопоманія та здоровий глузд під час купівлі подарунків

Напередодні новорічних свят кожен із нас поспішає купити подарунки рідним, близьким, друзям та колегам по роботі. Звідусіль ми чуємо про можливість придбати товари зі значними знижками. У людини виникає природне бажання зекономити та вигідно купити подарунки. Саме під час сезону грандіозних розпродажів ми особливо гостро відчуваємо потребу у шопінгу.

Для деяких людей шопінг – це лише спосіб підняти собі настрій, для інших – можливість відволіктися від буденних справ і хоч на короткий час позбутися депресії.

На перший погляд нічого поганого немає в тому, що людина отримує задоволення від покупок. Однак, якщо шопінг стає для вас чи ваших рідних неконтрольованим потягом, коли людина не може зупинитися, прагне розв’язати свої проблеми за допомогою надмірних покупок – це вже проблема.

Шопоманія (або оніоманія) – одержимість покупками, що призводить до надмірних та дороговартісних покупок, може супроводжуватися зловживанням психоактивними речовинами та розладами харчування.

Як не піддатися святковій лихоманці, розумно підходити до придбання подарунків та не стати шопоголіком?

Повну версію колонки Михайла Пустовойта читайте на сайті ukrinform.ua