Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Сергій Дубров: Закликаємо міжнародну спільноту долучитись до розбудови стійкого медичного партнерства

МОЗ зробило ще один крок до розширення міжнародного медичного партнерства. Під час 73 сесії Європейського регіонального комітету Всесвітньої організації охорони здоров’я українська делегація представила спільну заяву щодо подальшої розбудови стійкого міжнародного медичного партнерства. Мова про розширення співпраці між українськими лікарнями та провідними світовими клініками.

«Жодна медична система не в змозі самотужки впоратися з тими викликами, які щодня ставить перед нами повномасштабна війна та жорстокість агресора. Це можливо лише завдяки надійній підтримці. Тому сьогодні під час 73-го Європейського регіонального комітету Всесвітньої організації охорони здоров’я ми закликаємо приєднатися до неї інші країни, які підтримують бачення України щодо побудови стійкого міжнародного партнерства в галузі охорони здоров’я. Водночас звертаємося з проханням і закликаємо включити цю заяву до майбутньої резолюції Європейського регіонального комітету Всесвітньої організації охорони здоров’я», — зауважив перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров.

Ця спільна заява об'єднує чотири ключових теми: ментальне здоров’я, міжнародне медичне партнерство, розвиток кадрових ресурсів системи охорони здоров’я та ментальне здоров’я самих працівників сфери охорони здоров’я. 

Кращі практики та здобуті уроки повинні бути враховані під час формування політик та перетворені в ініціативи, які допомагатимуть у запобіганні та зменшенні негативних наслідків подібних ситуацій в майбутньому.  

Також українська делегація пропонуватиме провести засідання 75-го Європейського регіонального комітету Всесвітньої організації охорони здоров’я у жовтні 2025 року в Україні. 

Міжнародне медичне партнерство — проєкт, що реалізується під патронатом Третього саміту перших леді та джентльменів. Цьогоріч до нього долучилися 14 міністрів охорони здоровʼя з різних куточків світу. Саміт дав старт Програмі міжнародного медичного партнерства. Загалом у рамках Саміту укладено 25 угод про міжнародне медичне партнерство між українськими та іноземними медзакладами.

Нагадаємо, раніше у рамках медичного партнерства лікарні з різних куточків України підписали меморандуми про співпрацю з провідними світовими клініками, в яких перейматимуть передовий досвід та будуть ділитись власним.