Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Розпочався набір на тренінги з Міжнародної класифікації функціонування для фахівців із медичної, соціальної, освітньої, економічної сфер

Навчання відбуватиметься в рамках заходів, спрямованих на запровадження біопсихосоціальної моделі реабілітації. Застосування  Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (далі — МКФ) — невіддільна частина Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. 

З метою впровадження МКФ передбачається проведення воркшопів тривалістю до чотирьох годин. Формат заходів — онлайн тренінг для тренерів (train-to-trainers). Вони проводитимуться одним із розробників класифікатора — Дослідницьким відділом МКФ (ICF Research Branch). Воркшопи включатимуть серію лекцій, індивідуальні та групові вправи. 

Ядро навчальної програми — основи функціонування та МКФ. Зокрема, детально розбиратиметься потенціал застосування відповідної класифікації у розрізі соціальної сфери, а також інклюзивної зайнятості та навчання. Для зручності, тренінг розбитий на чотири модулі:

  • Розділи I і II: Основи функціонування та Міжнародної класифікації функціонування.
  • Розділи III і IV: Основні набори Міжнародної класифікації функціонування і потенціал її застосування у розрізі соціальної сфери, інклюзивної зайнятості та навчання.

Очікується, що учасники воркшопів зможуть вдосконалити свої компетенції, покращити планування та надання соціальної допомоги і освітніх послуг. Водночас їх знання мають допомогти у розробці інклюзивних політик, стандартів та формуванні методичних матеріалів із МКФ для вдосконалення освітньої бази. 

Усі, хто долучиться до тренінгу, зможуть взяти участь у сесії-обговоренні для напрацювань перспективи застосування МКФ та біопсихосоціального підходу з метою удосконалення допомоги людям з обмеженнями повсякденного функціонування. 

Також учасникам навчання рекомендовано провести просвітницькі заходи, присвячені МКФ у своїх регіонах. Зі свого боку, організатори воркшопів нададуть для цього всю необхідну підтримку. 

Нагадаємо, МКФ — одна з основних класифікацій Всесвітньої організації охорони здоровʼя (ВООЗ). Вона визнана на міжнародному рівні «золотим стандартом» оцінки та звітності щодо функціонування осіб з порушеннями здоровʼя. Її впровадження, зокрема, забезпечить науково-обґрунтований, мультидисциплінарний та пацієнто-орієнтований підхід в сфері реабілітації.

До участі у воркшопах запрошуються:

  • представники надавачів соціальних послуг,
  • представники органів центральної та місцевої влади соціальної, освітньої сфер та сфери зайнятості,
  • представники закладів вищої освіти,
  • представники організацій, які займаються опікою та освітою дітей з особливими потребами,
  • представники громадських організацій,
  • представники організацій та установ, що надають соціальну та медичну допомогу,
  • представники інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ),
  • працівники суміжних сфер діяльності (інклюзивна зайнятість, інклюзивна освіта тощо),
  • представники державних органів влади, які займаються питаннями прав людини та інклюзії,
  • працівники центрів зайнятості, які задіяні в роботі з людьми з інвалідністю,
  • представники пацієнтських, батьківських та ветеранських організацій.

Щоб взяти участь у тренінгах, прохання заповнити форму до 27 листопада 2023 року. Дата та час початку навчання будуть повідомлені додатково.

Довідка:

Організатор — проєкт «Реабілітація травм війни в Україні», який функціонує за підтримки Посольства Швейцарії в Україні та Представництва Європейського Союзу в Україні, спільно з Благодійним Фондом «Пацієнти України».

Навчання реалізується в кооперації з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством соціальної політики України, Міністерством економіки України, Міністерством освіти і науки України.