Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Порушення мови як наслідок COVID-19

Після тяжкого перебігу COVID-19 ще довгий час можуть залишатися різноманітні симптоми. Одним із тривалих наслідків коронавірусу може бути ураження мови (афазія), але часто пацієнти сприймають його за порушення пам’яті. Як розрізнити ці два стани і що робити у випадку порушення мови?

ДИВЛЮСЯ НА ЛОЖКУ І НЕ ПАМ’ЯТАЮ, ЯК НАЗИВАЄТЬСЯ ЦЕЙ ПРЕДМЕТ

Мова і пам’ять – це різні когнітивні функції, але вони настільки взаємодіють, що іноді ми сприймаємо їх як одне ціле.

Наприклад, якщо ми дивимося на ложку, але не пам’ятаємо, що це за предмет і що з ним робити. Це означає, що людина має проблеми із пам’яттю.

З іншого ж боку, якщо ми знаємо призначення того чи іншого предмета, проте не можемо згадати його назви – це вже проблеми із мовою.

Хоча люди асоціюють такі порушення із пам’яттю, насправді ж це не про забування, а про труднощі зі знаходженням і вибором правильного слова.

Чому відбуваються порушення мови?

Повну версію колонки Оксани Ляльки читайте на сайті ukrinform.ua