Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Пілотні регіони підключилися до розвитку системи громадського здоров’я

Закарпатська, Рівненська області та місто Київ розпочинають пілотні програми розвитку центрів громадського здоров’я на регіональному рівні. Про своє бажання розпочати таку роботу повідомили представники з областей у МОЗ України під час засідання міжвідомчої експертної робочої групи з міжнародною участю.

«Ми підтримуємо таку ініціативу та шукаємо можливості і надаватимемо допомогу», – зазначила Оксана Сивак, заступник міністра з питань європейської інтеграції.

Одна із можливостей – це реалізація у цих регіонах спільного зі Світовим банком проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

Щоб ефективно розбудовувати систему громадського здоров’я необхідний аналіз ситуації у цій сфері. Після визначення переліку наявних установ та аналізу їх функцій, дійсних місцевих програм та обсягів фінансування можливе відпрацювання варіантів для створення центру.

Під час зустрічі були представлені кілька моделей створення і розвитку регіональних центрів громадського здоров’я.

За словами Оксани Сивак, на прикладі пілотних областей можна було б відпрацювати деталі, для поширення досвіду на інших територіях. У кожному з регіонів може бути своя специфіка, проте попередній досвід може допомогти уникнути ризиків і врахувати можливі проблемні питання. Головне, щоб при створенні регіональних структур були враховані усі функції, притаманні системі громадського здоров’я.

Зокрема, збір інформації щодо інфекційних та неінфекційних захворювань, аналіз рівня захворюваності, прогнозування. Організація заходів із профілактики та раннього виявлення неінфекційних захворювань. Інформування та комунікація з населенням з питань здорового способу життя. Реакція на біологічні та хімічні загрози, епідеміологічний нагляд. Профілактика та контроль інфекційних захворювань.

Нагадаємо, на національному рівні ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» розпочав функціонувати з 1 листопада.