Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Перший в Україні форум із психічного здоровʼя зібрав у Києві сотні фахівців

За останніми опитуваннями, 90% українців мають хоча б один із симптомів, який веде до того, що людина потребуватиме психологічної допомоги. У цілому наразі мова про 50% українців, які сьогодні перебувають на території нашої держави і потребуватимуть психологічної допомоги різного ґатунку, це може бути і самодопомога, допомога у сімейного лікаря, професійні консультації психологів відповідного профілю, психіатрів. Про це нагадав днями в ефірі телемарафону «Єдині новини» міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

Тож нагальність й значимість заходів з охорони психічного здоровʼя в Україні є нині на найвищому рівні. 

Так, перший Форум із психічного здоров’я, який приймає Україна, «Рух до системи та послуг із психічного здоров’я майбутнього: досвід України з розбудови спроможностей, відновлення та удосконалення» зібрав більше ніж 400 учасників, ще понад дві тисячі долучилися онлайн.

Серед них – представники державних установ і неурядового сектору, місцевих та міжнародних організацій, експерти у сфері психічного здоров’я з України та низки країн – Франції, Чехії, Нідерландів, Великої Британії, Бельгії, Словаччини, Канади, а також зі штаб-квартири та Європейського регіонального бюро ВООЗ.

«Наше завдання і завдання таких форумів – налагодити горизонтальну співпрацю. Щоб було розуміння, хто, кого і куди перенаправляє у разі потреби. Хто повинен "підхопити" і надати саме ту допомогу, якої людина потребує», – підкреслив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час вітальної панелі.

Захід став платформою для демонстрації найкращих світових практик, обміну досвідом та вироблення інноваційних рішень через міжсекторальний діалог для подолання нагальних викликів у сфері психічного здоров’я в умовах війни, що триває в Україні.

Під час Форуму відбулися презентації, панельні дискусії, воркшопи, а також був організований «маркетплейс», де організації-учасники представили свої досягнення та напрацювання у сфері психічного здоров’я. Дискусії охопили весь спектр охорони психічного здоров’я ‒ від підвищення обізнаності та формування культури самодопомоги до прав людини та залученості людей із досвідом психічних розладів.

«Я впевнений, що Форум сприятиме пошуку інноваційних рішень, які допоможуть забезпечити доступ до якісних послуг із психічного здоров’я для кожного українця. Ми продовжуємо досягати величезного прогресу попри війну, і я вдячний усім партнерам за те, що вони об’єдналися, щоб зробити цю роботу можливою», – додав Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні.

Триденний форум організовано Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та Координаційним центром з психічного здоровʼя Кабінету Міністрів України. 

«Ми не можемо відкладати подолання величезних травм і впливу війни на психічне здоров’я людей. Гуманітарна допомога важлива, але під час її доставлення та надання необхідно також не забувати про медичні послуги та допомогу у сфері психічного здоров’я», – підсумувала Деніз Браун, координаторка системи ООН в Україні, гуманітарна координаторка.

Зазначимо, що захід проведено в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яка створюється і впроваджується за ініціативою першої леді України Олени Зеленської.