Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Перевірте себе. Що ви знаєте про глаукому?

1. Глаукома – це запалення ока

Так Ні Не знаю

2. Глаукома частіше зустрічається в молодому віці

Так Ні Не знаю

3. Людина може мати глаукому та не здогадуватись про це.

Так Ні Не знаю

4. Біль – основний симптом глаукоми

Так Ні Не знаю

5. Глаукома виникає лише при підвищенному внутрішньоочному тиску (ВОТ).

Так Ні Не знаю

6. Зір, втрачений внаслідок глаукоми, можна відновити.

Так Ні Не знаю

7. Обстеження з метою виявлення глаукоми включає в себе лише вимірювання внутрішньоочного тиску.

Так Ні Не знаю

8. Глаукому не потрібно лікувати

Так Ні Не знаю

9. Якщо ВОТ нормалізується, можна відмінити використання крапель.

Так Ні Не знаю

10. Якщо ВОТ нормалізувався, можна не відівідувати лікаря

Так Ні Не знаю

Правильні відповіді 

1. Відповідь – Ні. Глаукома – це хронічне захворювання, що характеризується загибеллю зорового нерва, яке найчастіше пов'язане з підвищенням внутрішньоочного тиску. 

2. Відповідь – Ні. Глаукома частіше зустрічається у пацієнтів старше 40 років. З віком ризик виникнення глаукоми значно підвищується. Але існує й вроджена глаукома. 

3. Відповідь – Так. Оскільки на початкових стадіях, як правило, скарг не має. Кожний другий паціент не підозрює про наявність цієї недуги, не отримує лікування та не спостерігається у лікарів. 

4. Відповідь – Ні. Біль виникає лише при гострому нападі глаукоми. 

5. Відповідь – Ні. Підвищений ВОТ є основним фактором ризику виникнення глаукоми. Але існує і так звана нормотензивна глаукома, коли рівень ВОТ знаходиться в межах середньостатистичної норми. Лише динамічне спостереження у лікаря допоможе правильно поставити діагноз та призначити лікування. 

6. Відповідь – Ні. На жаль, зір, втрачений внаслідок глаукоми, не можна відновити, але рання діагностика, своєчасне лікування, дотримання рекомендацій лікаря допоможе якнайдовше зберегти зорові функції. 

7. Відповідь – Ні. Вимірювання ВОТ є лише складовою діагностики глаукоми. Вона також включає в себе виявлення факторів ризику, вивчення сімейного анамнезу, огляд зорового нерва та його комп'ютерну діагностику, периметрію (визначення поля зору), гоніоскопію, тонографію. 

8. Відповідь - Ні. Лікування глаукоми передбачає в першу чергу нормалізацію внутрішньоочного тиску (медикаментозне, або при необхідності - лазерне та хірургічне лікування). Крім того, обов язкове лікування, направлене на покращення живлення (кровопостачання) зорового нерва та нейропротекцію (захист зорового нерва). 

9. Відповідь – Ні. Зміни в режим закапувань може робити лише лікар. Не можна самостійно відміняти, або змінювати режим закапувань крапель. 

10. Відповідь – Ні. Ні. Ні. Пацієнт повинен бути весь час під диспансерним наглядом. 

Якщо Ви правильно відповіли на 8 з 10 питань, у Вас достатньо знань про глаукому. 

Бережіть свій зір!