Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Ольга Стефанишина: "Наше завдання ‒ створити систему закупівель ліків, що буде органічно вбудована в нову систему охорони здоров'я"

Заступниця міністра охорони здоров’я Ольга Стефанишина докладно про реформу держзакупівель, зокрема - про завдання новоствореного закупівельного агентства в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

Наразі МОЗ України закуповує ліки за кошти Державного бюджету на загальну суму близько 6 млрд грн. Приблизно на таку ж суму ліки закуповують на місцевому рівні.

“Порівняння показує, що області закуповують деякі ліки або медвироби у три-чотири рази дорожче, а це свідчить про неефективне використання бюджетних коштів на місцевому рівні. І це не завжди корупція, іноді це просто об'єктивні обставини: закупівля в меншій кількості, невміння проводити переговори. Хоча корупція також можлива. І наше завдання ‒ створити систему закупівель, органічно вбудовану в нову систему охорони здоров'я із комплексним підходом до оцінки вартості медичних послуг”, - говорить Ольга Стефанишина.

У планах на 2019 рік - доопрацювати і розширити програму реімбурсації: пацієнти будуть отримувати частину препаратів в аптеках,  а вартість компенсуватиметься з бюджету. Цей механізм довів свою ефективність на прикладі програми “Доступні ліки”, яка працює з квітня 2017 року.

Ліки за стратегічними програмами, - наприклад, вакцини чи препарати для інфекційних захворювань - і надалі закуповуватимуться на національному рівні. З такими закупівлями працюватиме Національне агентство медичних закупівель. Агентство “Медичні закупівлі України” оголошуватиме тендери, проводитиме закупівлю, забезпечуватиме доставку препаратів до лікарні, моніторитиме наявність ліків.

Крім того, агентство “Медичні закупівлі України” допоможе регіонам ефективно закуповувати ліки, укладаючи рамкові угоди. Агентство формуватиме своєрідні каталоги, пропонуючи лікарням увійти до закупівлі, тим самим збільшуючи обсяг закупівлі та домагаючись зниження ціни.

“Проблема, що пацієнтів змушують купувати ліки, які вже були закуплені, через кілька років зникне. Лікарня отримуватиме оплату за надані медпослуги, лише якщо в неї будуть ліки і вона це питання контролюватиме. Зараз інформація про наявність ліків в тій чи іншій лікарні надходить до нас раз на місяць. Ми не маємо оперативної інформації, тому створюємо електронну систему, що допоможе отримувати інформацію оперативно”, - сказала Ольга Стефанишина.

 

Докладніше: https://ua.interfax.com.ua/news/interview/548053.html