Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Олександр Лінчевський: "Ми настільки наситили ринок, що зараз проблеми зі стентами немає"

Заступник міністра Олександр Лінчевський в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна" детально розказує про програми створення мережі реперфузійних центрів та безкоштовного стентування при гострому інфаркті міокарда.

Держава повністю покрила потребу в стентах, не дивлячись на зростання кількості стентувань.

“Якщо раніше в Україні було 100 маніпуляцій/стентувань на 1 млн населення, то зараз 220 на 1 млн населення, тобто стенти по “швидкій” тепер ставлять в два рази частіше, ніж раніше. І це показник, якого ми досягли за 1,5 роки роботи програми. В деяких регіонах - Одеса, Вінниця, Івано-Франківськ, Черкаси він досягає до 300 на мільйон, що фактично відповідає європейському рівню”, - говорить Олександр Лінчевський.

Вимагання грошей за встановлення стенту у екстреній ситуації - це порушення законодавства. Зокрема, цьогорічний аудит в Інституті серця виявив випадки, коли стенти, закуплені державою, які повинні встановлюватись пацієнтам безкоштовно, ставились за гроші. Однак, офіційних скарг на подібні ситуації в основному не надходить.

Наразі формується система контролю за закупленими стентами, що унеможливить подібні маніпуляції і порушення закону.

Докладніше: "Інтерфакс-Україна"