Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Олександр Лінчевський: «Мета медреформи — відсіяти лікарів із хибною мотивацією»

Про виклики медичної освіти та нову медичну реформу у інтерв'ю виданню "Тиждень" розповів заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.

Заступник міністра детально пояснює, для чого держава вводить мінімальний бар’єр 150 балів ЗНО під час вступу на медичні спеціальності.

"Таким чином, обираємо кращих «на вході». Далі широкий конкурс: місця державного замовлення розподіляються туди, куди подаються найкращі абітурієнти. Близько 4 тис. місць держзамовлення будуть пропорційно розподілені між вишами з найкращими балами в абітурієнтів. Ми створюємо конкурентне середовище між університетами, змушуємо їх боротися одне з одним і бути кращими. Третя річ — єдиний державний кваліфікаційний іспит. Це державний інструмент контролю якості освіти: хто не склав, той диплом не отримає. Зазіхання на цей інструмент є неприпустимим. Якщо держава централізовано не контролює університети, вони починають видавати дипломи, кому захочуть: заплатив — отримав. І ми втрачаємо контроль над якістю. Так бути не може", - наголошує Олександр Лінчевський.

Читати інтерв'ю: http://tyzhden.ua/Society/212244