Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

На Житомирщині триває відновлення медзакладу, пошкодженого росією

На Житомирщині, у Станишівській громаді, триває відновлення Амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Кодня та фельдшерсько-акушерського пункту у с. Миролюбівка, які були пошкоджені внаслідок вибуху ударною хвилею під час бомбардування російськими окупантами.  Внаслідок атаки постраждало дві будівлі, у медзакладі були розбиті вікна, двері та пошкоджено покрівлю й ґанок. 

З перших днів повномасштабної війни Житомирська область була зоною активних бойових дій. Територія системно зазнавала ракетних обстрілів та ударів, внаслідок чого багато обʼєктів інфраструктури, в тому числі й медичної, пошкоджено. 

Завдяки спільним зусиллям партнерів та місцевої влади вдалося повністю замінити вікна та здійснити поточний ремонт ФАПу у с. Миролюбівка. Будівля медзакладу ФАП наразі відновлена і функціонує. Будівля амбулаторії ЗПСМ с. Кодня перебуває у процесі відновлення. На відбудову виділено кошти з місцевого бюджету. 

Зазначимо, що амбулаторія с. Кодня Станишівської ТГ є медичним закладом та надає первинну медичну допомогу близько двом тисячам мешканців, тут приймають сімейний лікар та лікар-педіатр.

Понад рік ворог щоденно завдає ударів по медичній інфраструктурі України, внаслідок чого чимало медичних закладів було пошкоджено або вщент зруйновано. Попри це Міністерство охорони здоров’я разом із партнерами продовжують працювати та відновлювати медзаклади, аби медична допомога була доступною кожному.  

Так, від початку повномасштабної війни на Житомирщині повністю відновлені 28 об’єктів медзакладів, ще 16 об’єктів – відновлені частково. 
Нагадаємо, загалом в Україні від початку повномасштабної війни було пошкоджено 1 468 об’єктів медзакладів та 193 – зруйновані вщент. 421 об’єкт медзакладів вдалося відновити повністю та ще 413 – відновлені частково.