Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

На Миколаївщині стартували проєкти з відновлення та посилення первинної меддопомоги для понад 70 тисяч українців

У двох медзакладах Миколаївщини, у Вознесенському та Снігурівському ЦПМСД, розпочали втілення проєктів для посилення діагностики неінфекційних захворювань та заходів з розширення доступу до паліативних послуг. Розширення доступу до медпослуг відбулося у рамках Відкритої грантової програми проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». 

Завдяки реалізації програми понад 70 тисяч мешканців обох громад отримають доступ до потрібної медичної допомоги. 

Так, спеціалісти Вознесенського ЦПМСД планують провести інформаційну кампанію для мешканців району. Це допоможе людям дізнатися про причини та наслідки неінфекційних захворювань, а також сформувати правильну поведінку для їх запобігання. Для медиків проведуть навчальні заходи для підвищення ефективності своєчасного запобігання, виявлення та лікування неінфекційних захворювань.

Снігурівський ЦПМСД у рамках гранту для БФ «Вихід» отримає обладнання, яке дозволить посилити спроможність закладу у наданні паліативної допомоги. Також медзаклад буде оснащено обладнанням безперебійного живлення, що допоможе забезпечити зберігання вакцин та медикаментів. Медики пройдуть навчання з ведення пацієнтів з туберкульозом, ВІЛ-інфекцією, правилами діагностики та раннього виявлення раку шкіри та комунікації з пацієнтами.

Завдяки реалізації проєктів відкритої грантової програми 11 закладів із 7 регіонів України отримали можливість відновити доступу пацієнтів до медпослуг, який був ускладненим внаслідок повномасштабної війни. Загалом завдяки такій підтримці понад 1,5 млн українців зможуть отримати необхідні медичні послуги. 

Довідка: проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоровʼя» — це шестирічний проєкт, спрямований на підтримку реформування та відновлення системи охорони здоровʼя України за фінансового сприяння уряду США. Мета проєкту — розбудова прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоровʼя, здатної задовольняти актуальні потреби населення.  

Шляхом підтримки медичної реформи та цифрової трансформації охорони здоров’я проєкт сприяє боротьбі з корупцією в медичному секторі та покращує доступ українців до високоякісних медичних послуг. Зараз діяльність сфокусована на відновленні системи охорони здоров’я для забезпечення безперервності надання медпослуг, зменшенні рівня захворюваності та зміцненні стійкості системи у протистоянні викликам війни.