Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

МОЗ разом із партнерами евакуювали 19 українців на спеціалізоване лікування та реабілітацію за кордон

Від початку повномасштабної війни Міністерство охорони здоров’я разом із Єврокомісією та іншими міжнародними партнерами продовжують організовувати евакуаційні рейси для громадян України, які постраждали від війни та потребують лікування й реабілітації. 

Цього тижня були евакуйовані 19 українців, зокрема завдяки співпраці МОЗ та Єврокомісії 18 постраждалих евакуювали та доправили на спеціалізоване лікування до медзакладів Данії, Німеччини, Нідерландів та Норвегії. У групі евакуйованих – пацієнти з мінно-вибуховими пораненнями та онкопацієнти з Києва та Кропивницького. Ще одну дитину було направлено до Швейцарії у рамках урядової програми країни.  

Евакуаційні рейси тривають з перших днів повномасштабної війни та відбуваються щотижня. Адже постійні бойові дії, обстріли та пошкодження інфраструктури суттєво ускладнюють надання медичної допомоги на сході країни та прифронтових територіях. Медична евакуація пацієнтів відбувається через запит МОЗ на евакуацію та отримання пропозиції від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони щодо готовності прийняти пацієнтів та забезпечити необхідне лікування. Далі МОЗ контактує з країною, що приймає пацієнтів, та узгоджує етапи й маршрути безпечного медичного транспортування. 

Зазначимо, що евакуюють дорослих і дітей, які потребують спеціалізованої та невідкладної медичної допомоги. За потреби їх супроводжують родичі або близькі – враховуючи необхідність у сторонній допомозі та підтримці через важкий стан, а також у подальшому післяопераційному догляді. 

Більш детально ознайомитися з тим, за яких умов пацієнта можуть супроводжувати родичі, можна за посиланням

Також нагадуємо, що зараз працюють кілька маршрутів, за якими постраждалі громадяни можуть бути переведені на лікування за кордон, зокрема:

  • через обласний департамент охорони здоров’я;
  • шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі «Громадянам»;
  • для військовослужбовців – шляхом подання на евакуацію за кордон через командування Медичних сил України. Більше інформації можна отримати на сайті: https://navigator.pryncyp.com/stage-4

З більш детальним алгоритмом евакуації можна ознайомитися за посиланням.