Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

МОЗ презентувало громадськості зміни, які чекають медичну галузь в 2017 році

Міністерство охорони здоров’я України, Аналітичний центр Колегіум Анни Ярославни та ГО «Центр UA» провели консультації з громадськими організаціями, експертами та іншими зацікавленими сторонами на тему «Зміна системи фінансування охорони здоров’я в Україні».

Як зазначила під час заходу голова аналітичного центру Колегіум Анни Ярославни Віра Нанівська, лише конструктивний діалог профільного міністерства і громадськості дозволить підготувати і впровадити якісну реформу.

В.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун поінформувала про відмінності роботи різних медичних систем у світі та відзначила, що в Україні відсутній такий базовий принцип як фінансування медичної послуги. Наразі головним завданням МОЗ є сформувати державну політику на основі цього принципу та поступово запровадити страхову медицину на всіх рівнях допомоги. Поки що програма мінімум для МОЗ – реформа первинної ланки, яка в першу чергу стосуватиметься зміни системи фінансування.

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк детально розповів громадськості, яку модель страхової медицини для первинки пропонує міністерство і чим вона відрізняється від тих, що просувають в законопроектах депутати Верховної Ради. Зокрема, запропонована міністерством модель не потребує додаткових зборів, податків чи створення страхових компаній, а використовує наявні податки, які вже акумулюються в бюджеті країни.

Зміни ж передбачаються на етапі спрямування цих коштів на оплату праці сімейного лікаря. Аналогічні моделі діють у Великобританії, країнах Скандинавії, Італії, Іспанії, Канаді. Окремо Павло Ковтонюк зупинився на роботі Агенції, яка виконуватиме технічну функцію розподілу коштів з бюджету напряму до надавача медичних послуг – педіатра, терапевта, сімейного лікаря.

Більша частина зустрічі була присвячена запитанням представників громадськості, яких цікавили цілком практичні питання: забезпечення медиків лікарняними бланками, де краще працювати сімейному лікарю - приватно чи в ЦПМСД, як обраховується медична послуга та ін.

МОЗ України пообіцяло й надалі проводити зустрічі на тему реформування, аби суспільство розуміло логіку змін та готувалось до нових умов роботи галузі.