Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Кожен відновлений медичний заклад – це врятовані життя українців – Денис Шмигаль

Вже понад півтора року російська армія продовжує цілеспрямовано та свідомо нищити українську інфраструктуру, в тому числі й медичну. Йдеться про амбулаторії, лікарні, пологові, поліклініки тощо. 

Попри це одним із пріоритетів для держави є відбудова медичної інфраструктури. Тому в Україні тривають роботи з відновлення, аби медична допомога була доступною кожному, хто її потребує. Про це наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду. 

«Росія свідомо атакує українські лікарні, аби спровокувати гуманітарну катастрофу в Україні. Від початку повномасштабної війни ворог пошкодив 1455 об’єктів медзакладів та ще 190 об’єктів зруйнував вщент. Попри це вже зараз ми продовжуємо працювати та відновлювати медичну інфраструктуру. Адже кожна відновлена лікарня – це врятовані життя пацієнтів. Так, 411 об’єктів медзакладів було відновлено повністю, ще 412 об’єктів – відновлено частково», — сказав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду. 

Зазначимо, що на сьогодні відновлення медичної інфраструктури є одним із ключових аспектів для забезпечення доступності медичної допомоги населенню. 

Саме тому попри постійні ворожі обстріли та бомбардування, що суттєво ускладнює процес відновлення об’єктів, у різних регіонах Україні вже вдалося відновити частину медичних закладів. Найбільше відновлених медзакладів – на Миколаївщині, Дніпровщині, Київщині, Харківщині, Чернігівщині та Житомирщині. Пріоритет – не лише відновити, а й відбудувати краще, ніж було. 

Нагадаємо, що за понад 20 місяців повномасштабної війни в Україні повністю та частково відновили понад 800 обʼєктів медзакладів, пошкоджених росією.