Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Коронавірус під час війни. Як Україна готується до нової хвилі пандемії ― Кузін

В Україні фіксують зростання захворюваності на коронавірус. Як країна готується до наступної хвилі пандемії, чи відновлять карантинні обмеження та яких інфекційних загроз варто остерігатись у зв’язку з війною? В ефірі Українського радіо ці питання прокоментував заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Чи не втратили українці пильності щодо коронавірусу

- Питання коронавірусної інфекції нікуди не зникало. На території України продовжують реєструвати випадки ковіду. Викликає занепокоєння, що на рівні європейських держав ми зараз фіксуємо майже 20-відсотковий приріст нових випадків захворювання, і це напевно є початком осінньої хвилі. За прогнозами європейських експертів, мало би бути значно менше випадків. І якщо тенденція збережеться, то вони повернуться до карантинних обмежень ― використання масок, контроль сертифікатів про щеплення на борту літака тощо. На території України випадків менше, ніж у довоєнний період, лише за минулий тиждень ми зафіксували 1431 випадок. Це небагато, але це на 35 відсотків більше, ніж позаминулого тижня. Ще одна особливість ― ми реєструємо випадки лише тих пацієнтів, які госпіталізуються, тобто важкий перебіг. І майже не реєструємо легкий перебіг або із середнім ступенем тяжкості. Це свідчить про те, що люди неактивно звертаються до своїх сімейних лікарів, не проходять тестування і, по суті, відкладають звернення за медичною  допомогою. Зараз Україна поступово готується до осіннього сезону. Тестування відбувається на рівні 30 тисяч досліджень за один тиждень, тестів має вистачити до кінця І кварталу 2023 року. Є певна частина медикаментів, залишаються виділені ліжка для госпіталізації пацієнтів, хворих на ковід, і ми готуємо системи кисневого забезпечення. На жаль, частина відповідних заводів розташовані у зоні бойових дій або на тимчасово окупованих територіях. У ковіду вже є дві чіткі хвилі ― осінньо-зимова та весняна. Така сезонність спостерігалась і під час минулих хвиль у 2020-21 роках.

Скільки серед госпіталізованих людей нещеплених пацієнтів

- У ковідній історії є кілька основних принципів. Перше ― ми маємо розуміти, що вакцинація призводить до більш легкого перебігу коронавірусної хвороби, це вже науково підтверджено. Друге ― для ковіду дуже важлива своєчасна діагностика та якнайшвидший початок лікування. Щодо випадків, які ми реєструємо зараз, у переважній більшості це люди не вакциновані або ті, що пропустили щеплення. Зараз є близько 700 тисяч людей, які отримали перше щеплення, але не прийшли за другим.

 

Більше читайте та слухайте за посиланням: http://www.nrcu.gov.ua/news.html?newsID=99167