Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Які щоденні звички захистять від раку

До половини сметрей від раку можна було б уникнути, якби люди вчасно змінили спосіб життя, - стверджують дослідження. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я у 2018 році від раку померло 9,6 млн людей - кожен шостий у світі. Розповідаємо про прості правила, які допоможуть значно знизити ризики раку.

Доведено, що шкідливі звички значно збільшують ризики раку. Наприклад, ймовірність розвитку раку легень у курців становить близько 22%. У тих, хто курив і кинув, — 4%; у тих, хто курить інколи, — 13%; у тих, хто не курив ніколи, ризик появи онкозахворювання становить 0,3%.

Щоби знитити ризик раку:

Завдяки сучасним терапевтичним методикам імовірність успішного лікування раку на ранній стадії дуже велика. Наприклад, рак грудної залози на I стадії виліковний у 95% жінок. Натомість кожній четвертій жінці в Україні рак грудей діагностують вже на ІІІ-ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. Схожа ситуація і зі здоров'ям чоловіків: у 21% випадків рак простати виявляють вже на метастатичних стадіях. Які обстеження і у якому віці треба проходити чоловікам та жінкам: https://bit.ly/2S6wPPI.