Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Як згенерувати COVID-сертифікат після третього щеплення

Завершення карантинних обмежень не скасовує важливість вакцинації проти COVID-19, яка залишається рекомендованою. Особливо для людей із груп ризику: старшим за 60 років; тим, хто має серйозні супутні хвороби; особам, які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

Для імуноскомпрометованих пацієнтів (наприклад, людей з онко) у певних медичних випадках може бути введена додаткова бустерна доза для посилення імунної відповіді організму.

Основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень (або двох щеплень, якщо вакцинація проведена вакциною «Janssen»). Ураховуючи прийняті восени 2023 року Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) і затверджені МОЗ України рекомендації, первинний курс з вакцинації — це:

  • одна доза (якщо вакцинація проведена вакциною «Janssen») та бустерне щеплення; 
  • дві дози первинної вакцинації (якщо щеплення проведені вакцинами «CoronaVac», «Comirnaty» чи іншою дводозною вакциною) та бустерне щеплення.

Бустерне щеплення проводять через 5-6 місяців після первинної вакцинації (щонайменше 5 місяців для дорослих та 6 місяців для дітей). Усі наступні щеплення називають додатковим бустером.

Щоб отримати COVID-сертифікат в Україні, достатньо після вакцинації (тесту, одужання) авторизуватись у застосунку або на порталі державних послуг «Дія» та подати відповідний запит. Документ зʼявиться у Дії через короткий час, якщо дані про вакцинацію вже внесені до електронної системи охорони здоровʼя.

Сертифікати будуть дійсні в Україні та усіх країнах, що є членами Глобальної мережі цифрових документів охорони здоровʼя ВООЗ. 

Нагадаємо, як дізнатись про наявність вакцин та графік роботи пунктів щеплень проти COVID-19.