Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Як зберегти здоров'я ротової порожнини

20 березня відзначають День здоровʼя ротової порожнини. Здоров'я наших зубів і ясен є важливим не тільки для красивої усмішки, але для загального стану організму. Адже бактерії, які спричиняють карієс та запалення ясен, можуть призвести до більш серйозних проблем зі здоров’ям, як-от захворювань серцево-судинної системи, респіраторної хвороби, ревматоїдного артриту, діабету.

Ось кілька порад, як зберегти ваші зуби та ясна здоровими:

 

Дотримуйтеся правил гігієни.

Чистіть зуби двічі на день, та обирайте зубну пасту із фтором. Це – головне джерело фтору, необхідного для захисту емалі від карієсу. Не забувайте про зубну нитку та полоскання після їжі. Змінюйте зубну щітку раз на 3-4 місяці або частіше, якщо щетина зношена, а також щоразу після професійного чищення зубів. 

 

Регулярно відвідуйте стоматолога. 

Оптимально – що пів року. Це допоможе виявити проблеми на ранніх стадіях та уникнути серйозних ускладнень. Якщо помітили почервоніння та набряк ясен, кровотечу під час чищення зубів, неприємний запах чи присмак у роті або будь-які інші проблеми з зубами, не зволікайте з візитом до лікаря.

 

Дотримуйтеся здорового способу життя. 

Відмовтеся від шкідливих звичок, таких як куріння та вживання алкоголю, обмежте споживання солодощів та солодких напоїв.

 

Харчуйтеся збалансовано. 

Додайте до свого раціону більше овочів і фруктів, пийте більше води. 

 

Не забувайте про захист. 

Використовуйте засоби захисту зубів (капи) під час спорту або активного відпочинку, як-от катання на велосипеді, мопеді, мотоциклі. Не відкривайте зубами банки чи упаковки та не розкушуйте ними шкарлупу горіхів.

 

Намагайтеся дотримуватися цих простих правил. Навіть якщо це не гарантує 100% захисту від карієсу, це значно зменшить ризик серйозних захворювань ясен і втрати зубів.