Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Іван Задворних: "Існує стереотип, що за межами України ліки набагато кращі. Але це не так"

Кожну третю суботу вересня в Україні відзначається День фармацевтичного працівника, і після професійного свята ми поговорили про те, як позначиться на роботі фармгалузі законопроект «Про лікарські засоби», чи буде перехідний період у електронних рецептів, без яких фармацевти вже з квітня не зможуть продати ліки і про те, чому українські ліки користуються попитом за кордоном з в.о. генерального директора Директорату фармацевтичного забезпечення МОЗ України Іваном Задворних.

Світ адаптується до нових викликів, які диктує пандемія COVID-19, і фармацевтична галузь повинна відповідати. Але ж не коронавірусом єдиним живе українська фарма. З якими проблемами в роботі найчастіше стикається Директорат фармацевтичного забезпечення?

Ось так відразу окреслити перелік проблем, з якими ми маємо справу кожен день - важко. У нас сьогодні, як і у всього світу, однією з найголовніших проблем є пандемія COVID-19.

А крім пандемії?

З останніх завдань - це, напевно, робота з Указом Президента, яким було запроваджено рішення РНБО стосовно стану національної системи охорони здоров’я та невідкладних заходів щодо забезпечення громадян України медичною допомогою. Завдань було поставлено багато, і всі вони відповідальні і досить великі.

Зараз ми працюємо над внесенням змін до профільного наказу МОЗ, до порядку відпуску лікарських засобів для виписування і продажу препаратів за електронним рецептом. Головний виклик – це забезпечити повноцінний перехід з квітня наступного року на електронний відпуск препаратів.

Першочергово ми хочемо це задекларувати профільним наказом, який зараз знаходиться на реєстрації в Міністерстві юстиції України.  Ми з колегами обговорили час, який нам потрібен – це квітень наступного року.

Крім того, ми провели ряд зустрічей з Директоратом з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров’я та керівництвом МОЗ і прийняли рішення – з 1 квітня 2022 року відпуск рецептурних ліків буде лише за електронними рецептами від лікаря. Алгоритм дії буде схожим на програму реімбурсації: пацієнт приходить до лікаря і отримує доступ до свого електроного рецепту у вигляді персонального коду, згідно з яким він вже йде до аптеки, і провізор відпускає ті ліки, які прописав лікар.

Повне інтерв'ю читайте на сайті mister-blister.com