Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Функціональні ліжка та відеобронхоскопи: медзаклади України отримали нове обладнання за проєктами Глобального фонду

Фтизіопульмонологічні та протитуберкульозні центри у межах співпраці Міністерства охорони здоровʼя, Центру громадського здоровʼя та Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією отримали нові функціональні ліжка та сучасні відеобронхоскопи «OLYMPUS MAF-GM2».

Функціональні ліжка необхідні пацієнтам під час тривалого лікування та проходження реабілітації. Вони дозволяють регулювати положення хворого, необхідних для догляду, лікування, обстеження та забезпечують можливість в разі необхідності транспортувати пацієнта з палати в ліжку. 309 таких ліжок на суму понад 28 млн гривень надійшли до 17 областей – Київської, Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Полтавської, Тернопільської, Хмельницької, Херсонської, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської – й м. Київ. 

Також до фтизіопульмонологічних та протитуберкульозних центрів у 13 регіонах розподілено 18 відеобронхоскопів «OLYMPUS MAF-GM2» на суму понад 18 млн гривень. Такі відеобронхоскопи використовуються для ендоскопічних терапевтичних, діагностичних процедур й обстежень з метою виявлення анатомічних особливостей дихальних шляхів, інтубації трахеї/бронхів і відновлення їхньої прохідності.  

Обладнання вже ввели в експлуатацію, а медпрацівники пройшли спеціальне навчання з його застосування. Активно його використовують у Київській, Вінницькій, Житомирській, Івано-Франківській, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Закарпатській, Херсонській, Хмельницькій, Харківський, Кіровоградській та Чернівецькій областях. 

Нагадаємо, програма Глобального фонду на 2021–2023 роки частково виконувалась вже в умовах повномасштабної війни та активних бойових дій. Завдяки гнучкому підходу Глобального фонду та адаптації програми до нових викликів вдалося змінити та адаптувати роботу програм. Зокрема, переобладнати спеціальні транспортні засоби для доставки основних ліків і витратних матеріалів, закупити генератори для регіональних лабораторій, підвищити доступність до медпослуг та забезпечити доставку ліків для хворих на туберкульоз і ВІЛ та тих, хто користується програмами профілактики разом зі спільнотами на регіональному рівні, а також організацію житла для пацієнтів з інфекційними захворюваннями, такими як мультирезистентний туберкульоз у інших областях. 

Сума безповоротного фінансування за угодами на 2024-2026 роки перевищує 165 млн доларів. Йдеться про три грантові угоди за програмою «Стійка відповідь на епідемії ВІЛ і ТБ в умовах війни та відновлення України» з Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Угоди набудуть чинності після засідання правління Глобального фонду та подальшого підписання. Україна подала до Глобального фонду сформований запит на 2024-2026 роки 29 травня. Підготовка проєкту запиту тривала 5 місяців. Участь у цьому процесі взяли понад 200 осіб.