Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Естонія та Україна продовжать взаємодію в питаннях цифровізації охорони здоровʼя

 Whatsapp 2024 06 04 1737 15 925ce197

На зустрічі керівництва Міністерства охорони здоровʼя України та Національної служби здоров’я України з представниками Міністерства соціальної політики Естонії, Міністерства закордонних справ Естонії та Естонського центру міжнародного розвитку ESTDEV обговорили поточні проєкти та подальше співробітництво у сфері цифровізації охорони здоровʼя.


«Щиро дякуємо уряду та народу Естонії за постійну всебічну підтримку України. Спільними зусиллями ми працюємо над тим, щоб українська медична сфера й надалі, попри всі виклики повномасштабної війни, демонструвала стійкість та мала потенціал до розвитку. Дякуємо колегам за готовність спільно розвивати eHealth на світовому рівні», — зазначила заступниця міністра охорони здоровʼя Марія Карчевич.  


Нині триває робота з естонськими колегами щодо налагодження безпечної та ефективної взаємодії між електронними системами охорони здоровʼя країн, що дозволить у перспективі забезпечити обмін медичною інформацією — тим самим підвищити якість лікування пацієнтів, які перебувають за кордоном. Окрім іншого, це дозволить надалі повноцінно адаптувати українську систему охорони здоровʼя у європейський медичний простір.

«Естонія вже обмінюється електронними рецептами та даними про здоров’я пацієнтів з 11 країнами Європи, а перший обмін даними про здоров’я в Європейському Союзі було запущено між Естонією та Фінляндією ще у 2019 році. Дуже приємно поділитися досвідом з Україною та підтримати те, що українські пацієнти також в майбутньому змогли би почати використовувати електронні рецепти у будь-якій країні Європейського Союзу», — прокоментувала Яніка Меріло, керівниця стратегії електронного здоров’я Естонії.


«ESTDEV продовжує співпрацювати з МОЗ України у сфері охорони здоров’я, відповідаючи на прохання України підтримати їх у цифровій співпраці та розробці рішень електронної охорони здоров’я, що, у свою чергу, дозволить Україні виконати умови, необхідні для приєднання до Європейського Союзу, а також забезпечення безпечного обміну даними про здоров’я та співпраці між країнами в майбутньому», — сказав Клен Яарац, голова правління ESTDEV.



Також на зустрічі йшлося про подальшу взаємодію з питань захисту даних та повної імплементації Загального регламенту про захист даних (GDPR).