Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Ефективна реабілітація для постраждалих від війни. В Дніпрі обговорили стратегію розвитку реабілітаційних відділень країни

На базі однієї з міських лікарень Дніпра пройшов дводенний воркшоп «Стратегія розвитку реабілітаційного відділення як частини лікарні». Захід покликаний допомогти керівникам лікарень і  мультидисциплінарним реабілітаційним командам із різних куточків України втілити сучасний доказовий підхід у сфері відновлення людини. 

Тренінг сприяє покращенню якості реабілітаційних послуг у багатопрофільних медичних закладах, що надзвичайно важливо в контексті концепції МОЗ із розбудови відповідного виду допомоги на базі спроможної мережі. Адже кластерні та надкластерні багатопрофільні лікарні – фундамент для доступної реабілітаційної допомоги. 

Загалом у заході взяли участь 10 управлінських команд із медичних закладів України. Зокрема, з Київської, Одеської, Тернопільської, Черкаської, Івано-Франківської, Чернівецької, Кіровоградської, Хмельницької, Житомирської областей. 

Воркшоп дав фахівцям необхідні знання та інструменти для побудови довгострокових планів розвитку реабілітаційних відділень. Представники лікарень навчились організовувати роботу реабілітаційних команд та їх взаємодію з пацієнтами таким чином, аби отримати максимально можливий прогрес людини, яка проходить відновлення.

Досвідом із колегами ділились фахівці міської лікарні Дніпра. Адже саме тут функціонує одне з найкращих в країні реабілітаційних відділень. За час роботи в медзакладі створено повністю безбар’єрну реабілітаційну інфраструктуру з власним ліжковим фондом та приміщеннями для надання ефективної допомоги. Також, за жагу до безперервного професійного розвитку та плідну роботу, його внесено МОЗ до переліку центрів досконалості

«На сьогодні у відділенні є 30 реабілітаційних ліжок, де надається стаціонарна реабілітаційна допомога високого обсягу. З кожним роком у нашому відділенні збільшується кількість пацієнтів, яким ми надаємо допомогу. Так, у 2020 році ми допомогли 138 пацієнтам, у 2021 — 629 пацієнтам,  2022 — 1461  пацієнту, за  девʼять місяців 2023 року — 863 пацієнтам», — зазначила завідувачка відділення фізичної та реабілітаційної медицини Реабілітаційного центра Дніпра Алла Півник. 

Зокрема, власними набутками щодо менеджменту медичного закладу та алгоритмом впровадження сучасної й доказової системи реабілітації поділилась і генеральна директорка міської лікарні Дніпра Наталя Бут. Вона спростувала міф про те, що побудувати ефективне реабілітаційне відділення в умовах війни неможливо. І на власному прикладі показала, як це можуть зробити інші медичні заклади.

Довідка

У заході взяли участь:

  • радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, 
  • міський голова Дніпра Борис Філатов, 
  • генеральна директорка міської лікарні Дніпра Наталя Бут,
  • завідувачка відділення фізичної та реабілітаційної медицини Реабілітаційного центра Дніпра Алла Півник, 
  • операційна директорка благодійної організації «Пацієнти України» Марія Гришина.

Воркшоп організовано партнерами МОЗ — проєктом «Реабілітація травм війни в Україні». Він реалізується за підтримки Швейцарії, Європейського Союзу та Nova Ukraine. Мета ініціативи — розбудова сучасної системи доказової реабілітації, яка є надважливою для ефективного відновлення військових і цивільних українців після поранень та травм.