Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Безбарʼєрність — коли зручно всім без винятку

29 березня відбулося засідання Ради безбар’єрності за участю першої леді України Олени Зеленської та під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. 

Під час зустрічі обговорювалися практики з впровадження безбар’єрності на рівні місцевих громад. Голови громад поділилися досвідом впровадження безбарʼєрності. Про зростання запиту на безбар’єрні маршрути, простори та послуги наголосили представники громадянського суспільства. Також під час засідання представниками міністерств були презентовані нові флагманські проєкти.

Успішність впровадження політики безбар’єрності потребує постійного діалогу на національному, регіональному та місцевому рівнях. Завдання міністерств — не лише формувати політику, але й координувати запровадження, взаємодіяти з територіальними громадами та бути готовими до зворотног зв’язку.

«Уряд України готовий працювати разом із територіальними громадами над створенням доступних просторів, публічних послуг та інформації. Безбар’єрність як ніколи на часі, і це має відображатися в стратегічних документах як міністерств, так і територіальних громад. Своїми рішеннями і, головне — діями ми демонструємо українцям та українкам, що вони важливі для своєї держави, для свого міста та для своєї спільноти», — сказав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Перша леді України Олена Зеленська під час засідання презентувала Гайд безбар’єрних подій. Згідно з його рекомендаціями публічні заходи мають відбуватися відповідно до принципів доступності та інклюзії. Організатори зобов’язані створювати рівні та зручні умови для залученості всіх учасників, незалежно від їхніх фізичних, когнітивних або сенсорних відмінностей. У Гайді безбар’єрних подій прописані практичні рішення щодо підготовки та проведення онлайн та офлайн-заходів, у тому числі — під час війни.

«Соціальна невидимість завжди має лише одну причину: брак можливостей. Тому кожен новий проєкт у сфері безбар’єрності має примножувати їх. Відкривати, а не закривати. Робити видимими людей через їхні потреби. Не маємо часу на формальні рішення. Нас і так щодня намагаються знищити. Ми повинні навчитися зберігати й цінувати кожного жителя країни. Лише це шлях до спільного самозбереження й виживання», — сказала Олена Зеленська.

Також сьогодні на засіданні Кабміну прийнято розпорядження щодо внесення змін до плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбарʼєрного простору в Україні на період 2030 року. Вони передбачають, серед іншого, активізацію використання електронної системи охорони здоров’я, моніторинг доступності надання послуг для маломобільних груп населення, продовження впровадження Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я, створення умов для отримання безоплатних послуг ендопротезування, забезпечення пацієнтів слуховими апаратами тощо.

Флагманський проєкт «Розвиток системи реабілітаційної допомоги» у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, над реалізацією якого МОЗ працює пріоритетно, стосується розвитку системи реабілітаційної допомоги. У широкому розумінні його мета полягає у тому, щоб допомогти людині усунути бар’єри для активного життя — цивільним і військовим.

Також це повернення людей після відновлення в свої громади,  про зменшення інвалідизації. Реабілітаційна допомога має базуватися на кращих світових практиках. Сучасна, ефективна, доказова система замінить застарілу, недієву, пострадянську.

Нагадаємо, МОЗ на 94% виконало заходи з впровадження безбар’єрності, що були заплановані на 2023 рік.

Національна стратегія зі створення безбарʼєрного простору в Україні на період до 2030 року розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської.