Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

40 фахівців із реабілітації пройдуть навчання в клініках Естонії

Українські мультидисциплінарні реабілітаційні команди пройдуть спеціальні тренінги, які насамперед концентруватимуться на принципах надання допомоги пацієнтам з ампутаціями.  

Програма тренінгу передбачає теоретичний і практичний огляд ефективних мультидисциплінарних принципів реабілітації. В рамках навчання наші фахівці, зокрема, ознайомляться з сучасними підходами реабілітації пацієнтів із ампутаціями, дізнаються про особливості дієвого менеджменту фантомного болю, шкалами функціональної оцінки, доказовими методами відновлення й основними засадами злагодженої командної роботи. 

Також навчальна програма передбачає модулі з фізичної терапії, ерготерапії, психічного здоров’я. Наприкінці тренінгу всі українські фахівці з реабілітації матимуть змогу закріпити свої знання на практиці. Вона проходитиме на базі Талліннського коледжу охорони здоров’я та в стінах передових естонських медзакладів. Втім, процес реабілітації не лише про «роботу руками», а й про якісну комунікацію з пацієнтом та членами його родини. Тож окрему увагу естонські колеги приділятимуть принципам ефективної і коректної взаємодії з людьми, які потребують відновлення та їх представниками. 

Потреба в підвищенні кваліфікації фахівців із реабілітації та медиків – існує завжди. Безперервний професійний розвиток – невід’ємна частина їхнього життя та обов’язкова складова роботи в сфері охорони здоров’я. Втім, в умовах повномасштабної війни росії проти України, потреба в новаціях, сучасних доказових підходах та глибокій експертизі фахівців відчувається більш гостро. Особливо в реабілітаційній сфері. Це обумовлено тим, що кількість пацієнтів, які втратили кінцівку, щодня зростає. Й робота з такими травмами потребує надзвичайно глибокої експертизи. 

Звісно, в будь-якому випадку, незалежно від кваліфікації фахівця з реабілітації втрачену кінцівку — не відновити. Натомість можна повернути пацієнту можливість ходити, бігати та жити звичайним життям із використанням допоміжного засобу реабілітації. Втім, це довгий, важкий і багатоетапний процес, який потребує залучення лікарів, фахівців із реабілітації та протезистів. 

Нагадаємо, розвиток людського капіталу в реабілітаційній сфері — один із пріоритетів Міністерства охорони здоров’я. Для покращення якості послуг МОЗ ініціювало розвиток 6 реабілітаційних центрів досконалості. Вони стануть осередком передових методик надання реабілітаційної допомоги, а також навчальною базою для фахівців із мультидисциплінарних реабілітаційних команд

Довідка: організатори тренінгів: Міністерство охорони здоровʼя, Міністерство соціальних справ Естонії, Естонський центр міжнародного розвитку (ESTDEV — Estonian Centre for International Development), Талліннський коледж охорони здоров’я. 

Медичні заклади, фахівці яких долучені до навчання: 

- Вашківецька лікарня реабілітації та паліативної допомоги, Чернівецька обл., 

- Центральна міська лікарня Рівненської міської ради,

- Національний інститут раку,

- Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни,

- КМЛ №16 м. Дніпро,

- Центр комплексної реабілітації «Галичина»,

- Житомирський обласний медичний центр вертебрології і реабілітації,

- Обласна клінічна лікарня ім. О. Ф. Гербачевського Житомирської обласної ради.